Aktuálne o priebehu akcie

Zhodnotenie…

Už by som chcela dodať iba pár slov na záver. Ďakujeme všetkým, ktorí nám verili, mysleli na nás a držali palce. Samozrejme aj všetkým, ktorí Riška s Rudkom finančne podporili. Do dnešného dňa sa vyzbieralo neuveriteľných 1.360 € !!! My sme zabojovali 4 dni, ale Salčákovci musia bojovať každý deň a celý život. A ešte by som chcela vysloviť veľkú poklonu Tomášovi a Renči. Zvládli to na jednotku s 10 hviezdičkami. Som strašne rada, že sa túto akciu podarilo uskutočniť a že tak vynikajúco dopadla.

Howgh!

 

4. etapa

Nová Bošáca – Veľká Javorina (cieľ) – Nová Bošáca

Utorok 26.7.2016
40 km
1.200 výškových metrov

Posledná etapa za nami. Dnes 45 km, strááášne dlho hore a potom stráášne rýchlo dole. Dali sme si nový rekordík Renča 63 km/h, Tomáško 64:-) Sme veľmi radi, že už je to za nami. Bolia nás zadky, nohy, chrbty, proste celý človek. Ani nevládzeme viac napísať, záverečnú správu dáme, až keď sa vyspíme.

Ďakujeme, že ste nám verili!!!

Cmuk!

3. etapa

Dobrá Voda – chalupa Nová Bošáca

Pondelok 25.7.2016
65 km
1.500 výškových metrov

Ráno bolo super. Zobudili sme sa (aj keď nie celkom dobrovoľne) v čistej posteli, dostali sme bohaté raňajky a keď teta v penzióne zistila, kam a prečo to vlastne ideme, ešte nám prispela 25 EUR – ďakujeme! Dali sme ich tatovi, nech ich vloží na účet.
Ale ten zvyšok… Bolo pekelne horúco, slnko z nás odsávalo energiu, potili sme sa ako Tomáškovo obľúbené zvieratko :).

Hneď na začiatku sme tlačili a šliapali na Dobrovodský Hrad, vyšplhali sme sa po asfaltke na Bradlo. Tam nás zachránila polievka a pitivo. Odtiaľ sme išli po zelenej značke do Starej Turej. Mam hovorila, že vraj to je taká pekná húpačka… Húpačka? 10 min do kopca a minútu z kopca? No super. V starej Turej sme si dali pizzu a zožrali sme palacinky a zmrzlinový pohár a vyrazili sme doraziť zvyšných 20 km s prísľubom, že môžeme stáť v ktorej krčme si povieme a všade dostaneme nanuk…

Celkovo to bolo 66,16 km. Záver bol po asfalte – väčšie teplo, ale rýchlejšie to ubúdalo. Viacej asi trpel Tomáš – Renča sa už naučila vypnúť mozog…

Stáli sme nakoniec iba na cintoríne v Moravskom Lieskovom (mama nám ukázala, kde ležia jej slávni praprarodičia a iní príbuzní) a v krčme v Bošáci (4 hroznovky). Tam sa rozlúčil tato, ide zajtra do práce. Blížila sa búrka, tak sme naskočili na biky a s novou motiváciou pelášili na chalupu. Stihli sme to LTT, ale prvé kvapky sme už sledovali za oknom.

Mama nám sľúbila, že nás zajtra nechá vyspať :)

2. etapa – Dobrá Voda – sme tu!

Zochova chata – Dobrá Voda

Nedeľa 24.7.2016
50 km
1.100 výškových metrov

 

Dobrá Voda – sme tu!

Ráno nás na Čermáku zobudila búrka. Pršalo až do ôsmej takže sme mohli spať dlhšie. Potom sa vyčasilo a vyšlo slnko, ale celý deň sme šliapali v blate – podľa toho sme aj vyzerali. Boli sme šikovní a vytrvalí – dnes žiadne pády. Úspešne sme dorazili do krčmy pri hostinci. Bohužiaľ varili iba do 18:00 – to sme nestihli, musia nám stačiť čipsy, tyčinky a kofola. Tešíme sa na raňajky.

Dobrú noc.

 

1. etapa

Železná studnička – Zochova chata

Sobota 23.7.2016
45 km
1.200 výškových metrov

Prvý deň je za nami. Bol aj dážď aj slnko, aj dva pády a slzičky (Renča odreté koleno, Tomáš lakeť). Spíme na Čermáku v stane, ktorý priniesol podporný tím (Stopár, Marek, Lucia). Prikladáme pár obrázkov z prvého dňa.